Książeczki dla dzieci, nauka języków, poradniki - WYDAWNICTWO REA

książeczki dla dzieciMateriały do pobrania

Koszyk:
0,00 zł
Home LITERATURAKRYMINAŁY › Pusty dom Sherlocka

Pusty dom Sherlocka

  • 19,90 zł -2,99 zł
  • 16,91 zł z VAT
szt.
Dostępny

W 1903 r. wydano opowiadanie „Pusty dom”, w którym Sherlock Holmes powraca na Baker Street 221B

i wyjaśnia swojemu wiernemu przyjacielowi, doktorowi Johnowi Watsonowi, jak upozorował własną śmierć nad

wodospadem Reichenbach.

 

W 2014 r. jesteśmy świadkami „zbrodni na pustym domu”, czyli posiadłości Undershaw,  wybudowanej na zlecenie samego sir Arthura Conana Doyle’a.  Dom był świadkiem powstawania wielu słynnych dzieł pisarza, w tym „Psa Baskerville’ów” i „Powrotu Sherlocka Holmesa”. Obecnie trwa wyścig między deweloperem,

który kupił posiadłość i zamierza na jej terenie dokonać generalnych zmian, a organizacją Undershaw Preservation Trust (UPT), której patronuje Mark Gatiss (współautor serialu BBC „Sherlock”), stawiającej sobie za cel zachowanie i ochronę tego niezwykle ważnego dla światowej literatury budynku. Dzięki zaangażowaniu dziesiątek osób z różnych krajów i kampanii prowadzonej przez UPT udało się zablokować plany dewelopera i dotychczas żadne prace nie zostały rozpoczęte.

 

Książka stanowi zbiór opowiadań i wierszy o Sherlocku Holmesie napisanych przez jego fanów z całego świata w ramach wsparcia akcji „Ocalić Undershaw”.

Tantiemy ze sprzedaży książki są przekazywane organizacji UPT w celu zachowania tego wspaniałego domu dla przyszłych pokoleń miłośników Sherlocka Holmesa, twórczości sir Arthura Conana Doyle’a i literatury w ogóle. Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie internetowej www.saveundershaw.com.

ISBN978-83-7993-044-9
TłumaczenieKarolina Kogut, Katarzyna Jabłońska
Liczba stron256
Format (w milimetrach)140 x 215
OkładkaMiękka
Rok wydania2014
LicencjaMX Publishing
Podobne w tej kategorii
Najczęściej kupowane z tym produktem